Problém, který sám nezmizí

Mnoho pacientů se nemůže odhodlat navštívit lékaře přesto, že mají nějaké zdravotní potíže. Někdy může za odkládání návštěvy ordinace zcela zbytečný, ale těžko překonatelný stud a někdy prostě jen obyčejný strach. Ten většinou úřaduje při nemoci, kterou známe pod pojmem hemeroidy nebo také hemoroidy. Pacienti mají stále zafixovanou ideu, že budou muset projít několika nepříjemnými a zcela jistě bolestivými vyšetřeními.

pozadí

  • Nejprve budou muset ke svému praktickému lékaři, který „se podívá“ a pak budou putovat ke specialistovi, u kterého přijde to samé.
  • A pak musí zákonitě přijít na řadu operace.

TAK TO VŠE JE JEDEN VELKÝ OMYL. Praktického lékaře můžete zcela vynechat a jít rovnou k odborníkům. V žádném případě vás nečeká nic bolestivého a ani degradujícího. Pokud přijdete včas, není ve většině případech nutné řešit problém operační cestou, ale pouze ambulantně. Každý odborný lékař (proktolog) důrazně doporučuje návštěvu neodkládat a přijít hned při prvních příznacích. Nenechte si ztrpčovat každé usednutí a později i každý krok. Někteří pacienti odkládají řešení problému i několik let. Pak by mohla být právě ta nechtěná operace nevyhnutelná.

Nečekejte na zázrak

Prvním příznakem většinou bývá svědění, tlak v konečníku anebo také náznak krve po stolici. Pokud je vaše nemoc https://cestina20.cz/slovnik/tuleni-nemoc/ v počátečním stádiu, pak je možné, že se u vás problém vyřeší použitím takzvané Barronovy ligace.

lékařka

  • Jedná se o podvázání hemoroidu speciálním kroužkem nebo odstranění měkkým laserem.

V některých případech se stává, že nepříjemný společník vašeho konečníku vás opustí už druhý den po zákroku. Odejde společně se stolicí tam, kam patří. Oddalování návštěvy lékaře je nebezpečné i z toho důvodu, že se mohou projevy „obyčejných“ hemoroidů zaměnit s některým závažným onemocněním. A to může dopadnout opravdu tragicky.