Médium, bez kterého bychom nepřežili

V dnešní době není vůbec troufalé tvrdit, že se drtivá většina populace neobejde bez takové vymoženosti, jakou je technika. Největším médiem, bez kterého si většina domácností nedokáže představit přežít jeden jediný den, je televize. A není to pouze elektronika, ale především přístup k informacím, které v ní probíhají.

dítě před televizí

Zprávy a aktuality

Dospělí se zajímají zpravidla o nejnovější aktuality a zprávy ze světa a domova. Ty jsou každodenní součástí televizního dění a i když nám nabízí někdy až nesmyslné informace o tom, co se děje a svým způsobem pro nás nijak přínosné, pořád se od ní nemůžeme odtrhnout.

Ovšem, přináší nám i řadu zajímavých novinek, které nám pomáhají být v obraze a mít nějaký přehled o situacích, které se týkají každého z nás.

Bohužel, co nelze z hlediska nabídky různých zpráv odepřít je to, že nám prezentují převážně jen samé negativní příběhy, momenty a situace, co nám pochopitelně na náladě nepřidá. Někdy je toho špatného v průběhu jednoho týdne tolik, že má pak člověk z nepřeberného množství násilí, agrese a smutku depresi, aniž by to chtěl.
popcorn k tv

Zábava, která nemá pochopení

Kromě přínosu, který může televize nabídnout, se najdou i programy, které by se v ní neměly ani vysílat. Jedná se různé zábavné reality show, které žádné skupině diváků nic nepřinesou a naopak, je nutné nad nimi jenom kroutit hlavou.

Není přece lidské a ani zábavné, bavit se nad tím, že se v televizním pořadu potkají lidi, kteří mají potřebu na sebe den co den útočit, podkopávat si nohy, vymýšlet různé strategie a podlé situace, jen aby se zbavili soupeře a odnesli si nemalé množství peněz. A diváci jim ještě mají fandit.

Otázkou zůstává, proč raději neposkytnou finanční prostředky někomu, kdo je potřebuje. Pořadatelé si možná myslí, že je to příjemné odreagování od práce, vytíženosti a všech povinností, ovšem zábava na úkor lidského neštěstí a emočním kolapsům není to, z čeho bychom se měli těšit.

Děti a televize

Možná už ani neexistuje dítě, které by s televizí nepřišlo do styku – den co den. Současná doba nabízí daleko větší možnosti a rovněž i nepřístupných pořadů, které by se dětským očím měly vyhnout.

Bohužel neovlivníte nic, co si vaše dítě v televize prohlédne a ještě smutnější je to, že je to natolik silné médium, že ovlivňuje dětské chování, činy a vnímání samotného života tak, jak to vidí v něm.