Lidé se musí hlavně naučit, jak správně relaxovat.

Spousta lidí netuší, jak správně relaxovat, byť se přímo nabízí několik stovek možností, a přímo se to tam píše, kde se uklidnit a načerpat nové síly. Samozřejmě, sto lidí sto chutí a všichni si tak nějak představujeme něco jiného pod tímto slovem, které se občas stane přímo tím nejcennějším artiklem v hodně nabitém programu. Nyní se pojďme podívat, proč je vlastně dobré, ne-li přímo nutné, na chvíli vypnout a nechat se unášet proudem tajemna na řekách podivna do konců neznáma.
červené víno u krbu.jpg


Syndrom vyhoření je stálým strašákem


Kdo nezná syndrom vyhoření, buď jej JEŠTĚ neprožil anebo prožil, jenom to nazýval tak nějak jinak. Vyhoření, stejně jako když například vyhoří ohniště a není už z čeho plápolat, znamená naprosto to samé. Už ve vás není ani kapka paliva, které by vás pohánělo dál, a jednoho dne prostě upadnete na kolena na zem, budete plakat nebo se nenávidět, a nebudete se moci ani zvednout. Často takový stav provázejí silné psychické problémy, které není radno podceňovat. Nejčastějšími případy jsou lidé ve vysokých pozicích, vytížení zaměstnanci, advokáti, soudci, poradci. Ve velké části jsou to hlavně lidé, kteří pracují s jinými lidmi – to se vždycky najde někdo, koho by snad bylo nejlepší odstřelit.
pára nad šálkem.jpg


Lidé žijí ve stresu a nedokáží se na moment zastavit


Vstávat v šest, dát děti do školky, posnídat, do práce na poradu, pracovat, na druhou poradu, převést děti do kroužku, zase zpátky domů, cestou uklidit, pak do toho uvařit. A na konci si dáte s partnerem leda tak pusu a jste oba dva tak vyřízení, že jste rádi, že se vyspíte aspoň pár hodin. A kde přesně si máte najít čas na nějaký relax. Nebo ještě horší, děláte tohle všechno a ještě váš partner do vás neustále rýpe, že děláte málo. To má opravdu člověk chuť střelit si do hlavy. Nejhorší ale je, že pokud vás něco takového postihne, nemáte ani na to sílu.

Ohodnoťte příspěvek